ENGLISH
Eğitim

Liberya’nın eğitim sisteminde yatırım ve inovasyona ihtiyaç olduğuna hiç şüphe bulunmamaktadır. On yıllardır süren iç savaş, çocukların% 42'sini okul dışında bırakmıştır. Liberya'da okuryazarlık oranı % 57'dir. Her ne kadar sınıflar kalabalık olup 1.5 milyon çocuk okulda olsa da, birçok çocuk orta okul seviyesine geldiğinde okuyamamaktadır. İlkokulda kayıtlı çocukların yalnızca % 20'si orta öğretimi tamamlamaktadır. Devlet, okul yönetimi, öğretmen desteği ve ücretsiz kamu ilköğretim ve anaokulu okullarını dönüştürmek için öğrenme çıktılarının arttırılması konusunda kanıtlanmış modeller ve eğitim sağlayıcılarla çalışmaya kararlıdır.

Bridge International Academies, diğer Liberyalı organizasyonların yanı sıra girişime katılan ilk ortaktır. Ortaklık tamamen uluslararası bağışçılar tarafından finanse edilmektedir ve mevcut eğitim programları için ayrılan fonları kullanmayacaktır. Bridge, denenmiş ve test edilmiş modellerini 50'den fazla okulda uygulamıştır ve hala Kenya, Uganda ve Nijerya'da çalışmaktadır. Ebeveynlere ve hükümetlere proaktif ve başarılı bir ortak olmuş, öğrencileri için istatistiksel olarak önemli öğrenme kazanımları sunmuştur.

2015 yılında Kenya’da, Bridge’in öncü öğrencileri ulusal ilkokul bitirme sınavlarında başarı oranlarının diğerlerinden %40 daha fazla olduğunu gösterdiler. Biz de Liberya'da da benzer sonuçlar elde etmeyi hedefliyoruz ve Liberya Hükümeti ile ortak çalışmak isteyen herhangi bir yatırımcıyla birlikte Liberya ve halkına kaliteli bir eğitim vermek istiyoruz. 
LİBERİA CUMHURİYETİ FAHRİ KONSOLOSLUĞU

Sayaç: 138671