ENGLISH
Yatırım Fırsatları

Providence Adası - Dönüş Kapısı: Monrovia'nın kalbinde, özgürleşmiş kölelerin Afrika’nın ilk cumhuriyeti olan Liberya’ya iniş alanı. Tema park için ideal bir yatırım.
Robertsport - Grand Cape Mount County'de konumlanmış olup inanılmaz yatırım fırsatlarına ev sahipliği yapmaktadır. Gösterişli dağları, güzel plajları ve gölleri ile bir zamanlar ünlü Hotel Victoria'ya ev sahipliği yapan bir sahil kasabasıdır.

Piso Gölü - Ülkenin batı bölgesinde Grand Cape Mount County’da bulunan Piso Gölü, ticari amaçlar için şaşırtıcı, küçük ölçekli balıkçılık sağlayan ülkenin en büyük ve en sakin gölüdür. Bu göl Atlantik Okyanusu'na kadar uzanmakta olup Robertsport'taki Cape'nin tepesinden görülebilmektedir.

Hotel Victoria - Grand Cape Mount County'deki Atlantik Okyanusu kıyısında bulunan bir zamanlar ünlü Hotel Victoria'nın uzaktan görüntüsü olup, doğal güzelliğiyle ülkenin bu kısmına çok sayıda turist çekerek kârlı bir gelir elde etmiştir.

Kpatawee Şelalesi - Herhangi bir ormanda bulunan en etkileyici ve yeşil şelaleler olarak birçok ziyaretçi tarafından derecelendirilmiştir. Bu şelale, Liberya hükümeti tarafından biyolojik çeşitlilik noktası ve başlıca turizm varlığı olarak etiketlendi.

Nimba Sıradağları - Yukarı Gine yağmur ormanlarının en büyük kısmıdır ve Liberya'dan komşu Gine'ye uzanır. Dünyanın en büyük kelebeği (African Giant Swallowtail) ve neredeyse soyu tükenmiş (sadece Liberya'da bulunan bir kurbağa) olan Nimba Otter Shrew için ENNR çevreci bir rüyanın gerçekleşmesidir. Dağın ortasında güzel bir mavi göl ve günün belli saatlerinde ortalığı kaplayan puslu bir çiy ile burası turizm yatırımcıları için büyük avantajlara sahiptir.

Doğu Nimba Doğa Koruma Alanı - Liberya’nın en büyük biyoçeşitlilik merkezi noktası ve dünya mirası olarak adlandırılmak üzeredir.

SAPO Milli Parkı - Sapo Milli Parkı'nın yenilenmesi ve rehabilitasyonu; Ülkenin Güneydoğu kesiminde yer alan, vahşi yaşamın korunması için bölgenin temelini oluşturan Sinoe Bölgesi Liberya’nın ulusal sembolü olan Pigme Suaygırı’na ev sahipliği yapmaktadır. Sivil çatışma sonucunda bu alan terk edilmiş ve parka giden yollar tamire muhtaç durumdadır. SAPO Ulusal Parkına yapılan yatırım, 2015 yılında 7.7 trilyon ABD Doları (küresel GSYİH'nın% 10'u) olarak gelir getirmiş olup, seyahat ve turizm endüstrisinde büyük getiri elde etme potansiyeline sahiptir.

Liberya Ulusal Sembolü - Pigme Suaygırı
Hotel Africa - Virginia, Montserrado ili bölgesindedir.

Ducor Kıtalararası Hotel, Hotel Victoria, Hotel Afrika ve 1979 tarihli ABD Başkanlık Villaları inşaatı. Afrika liderlerinin zirvesi, otelcilik endüstrisini geliştirmek için Hükümet girişimleri arasında yer almıştır. 
LİBERİA CUMHURİYETİ FAHRİ KONSOLOSLUĞU

Sayaç: 138675