ENGLISH
FAHRİ KONSOLOS

Fahri konsolos Selahattin Yılmaz’dan Mesaj

‘’ Türkiye, İstanbul Liberya Fahri Konsolosluğu’na Hoş geldiniz.‘’

‘’ Bugün Liberya, Afrika'daki yatırımlar için en iyi fırsatlardan birini sunmaktadır‘’

‘’ Kazan-kazan garantisi ve herkes için sonuç odaklı bir çözümle yatırımlarınız memnuniyetle karşılanacak ve korunacaktır. ‘’

Size, Türkiye İstanbul’daki Liberya fahri konsolosu tarafından yayınlanan “Push for Liberia” programının ilk basımını sunma ayrıcalığına sahibim.

Liberya ile ilgilenen yatırımcılar için “Push for Liberya”,  başlangıç için bilinmesi gerekenler hakkında bilgi vermektedir.

Liberya, bugün Afrika'daki yatırımlar için en iyi fırsatlardan birini sunmaktadır.

Ülke yatırımcıları çekmek için, kurumlar vergisi rejimi, iş kurma kolaylığı ve sermayenin geri gönderilmesi konularında gerekli olan tüm temel çalışmaları yapmaktadır.

Yerel teşviklerin yanı sıra ülke, alt bölgesel Mano River sendika pazarına (40 milyon nüfus) ve bölgesel ECOWAS pazarına (335 milyondan fazla kişi) bir sıçrama tahtasıdır. Geniş keşfedilmemiş sektörlere sahip bakir bir bölge olarak istekli, kolay bir tren ve uygun fiyatlı işgücünü oluşturmakta ve Liberya’nın gelişme koridorları, bölgede paralel olmayan diğerlerinin yanı sıra altyapı gelişimi, tarım, madencilik ve turizm alanlarında yatırım olanakları sunmaktadır.

Liberya iklimi çiftçilik için elverişlidir. Büyük ormanlar ve bol su, Liberya değer zinciri ürünlerinde artan tarımsal gelişme için bir temel sağlamaktadır: su ürünleri yetiştiriciliği, denizcilik, balıkçılık, bahçecilik, palmiye yağı, kakao, kauçuk, manyok ve daha fazlası.

Kendi ürünlerimizin üretilmesi ve işlenmesi yatırımcılar için çok büyük fırsatlar sunmaktadır. Mevcut yüksek ithalat, piyasaların canlılığının bir kanıtıdır. Tarım, Liberya’nın ekonomisinin büyük bir sektörü olarak GSYİH’nın % 38.8 değerinde olup nüfusun% 67’sine istihdam ve değerli bir ihracat sağlamaktadır.

Diğer gıda arzı hariç, Liberya, temel gıda maddesi olan pirinci ithal ederek yıllık olarak 80 milyon ABD doları tutarında bir harcama yapmaktadır Liberya geniş bataklıkları ve diğer verimli topraklarında en çok tükettiği pirinci yetiştirmek için bu akımı tutmak istemektedir. Bilgili bir tarım işgücü mevcut olduğundan teknolojiye, özellikle de mekanikleştirilmiş tarıma dayalı yatırımlar, çıktıları en üst düzeye çıkaracaktır.

Söz konusu özet, Liberya'nın sunduğu şeyler buzdağının sadece tepesini gösterirken, bu mal ve hizmetleri piyasaya sürmek potansiyel yatırımcı için başka bir yatırım yolu sunmaktadır. Liberya'da yaklaşık 10.600 km yol, 2 havaalanı ve 27 hava pisti bulunmaktadır ancak bu yolların sadece 657 km'si asfaltlıdır ve birçok hava pisti yenilenmeye ihtiyaç duymaktadır. Bu koşullar, altyapı geliştirmede geniş fırsatlar sağlamaktadır.

Yatırımcıların çıkarlarını desteklemek, güvence altına almak ve korumakla görevli olan bir kurum olarak, İstanbul'daki Liberya fahri konsolosu, kazan-kazan garantisi ve herkes için sonuç odaklı bir çözümle yatırımlarınız memnuniyetle karşılayıp koruyarak sizleri Liberya'ya yatırım yapmaya teşvik etmektedir.

Ben şahsen kendime güveniyorum, yatırımınız büyüyecek ve başarılı olacaktır. Sloganımızda da dediğimiz gibi, “Bitene kadar her şey, her zaman imkansız görünür.”

Sağlıcakla kalın. Saygılarımla
H.E. Selahattin YILMAZ
Liberya Cumhuriyeti Fahri Başkonsolosu İstanbul, Türkiye. 
LİBERİA CUMHURİYETİ FAHRİ KONSOLOSLUĞU

Sayaç: 138673