Liberya'nın Turistik Cazibe Merkezi; Bir Kez Ziyaret Edince Kesinlikle İki Kez Hayal Edersiniz

Doğa harikası The Kpatawee Waterfall

Kpatawee Şelalesi, Liberya'nın yağmur ormanları içinde yer almaktadır. Bu güzel şelale, Liberya'daki altı büyük nehirden biri olan St. John Nehri'nin bir kolu. St. John Nehri, Gine ve Liberya arasındaki sınırın bir bölümünü tanımlar. Kpatawee Şelalesi, Monrovia'ya arabayla yaklaşık 4 saatlik mesafededir. 4 çeker bir araç, buradaki yollar sertleştiğinden sürüşü daha keyifli hale getirecek.ab

Eşsiz tabiat The Blue Lake

LİBERYA MADENCİLİK ŞİRKETİ, Liberya'nın kuzeybatısındaki Bomi İlçesindeki faaliyetlerini bırakmaya başladığında, arkasında bir dizi maden ocağı bıraktı. Ancak doğa bu izleri geri kazanmaya başladığında, suyla dolu çukurlardan biri olan ve güzel bir mavi göl yaratan Bomi Tepeleri. Mavi Göl yaklaşık 300 fit derinliğindedir. Güneşin yansımasıyla göle mavi rengini veren çevreleyen dağların zirvelerinin ortasında asılı duruyor. Sular, bölgedeki demir cevherinin azalması nedeniyle ülkedeki faaliyetlerini durduran bir Amerikan şirketi olan Liberya Madencilik Şirketi tarafından kazılan devasa bir ocaktan çıkıyor.

Zengin habitat Chimpanzee Island

New York Kan Merkezi, bir dizi kanla ilgili hastalık için bir aşı arayışı içinde, Betsy liderliğindeki VI Lab II'yi (Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük kan bankalarından biri) finanse etti ve 100'den fazla şempanze üzerinde tıbbi testler yaptı. Şempanzelere çeşitli Hepatit, onkoserkiyaz (genellikle nehir körlüğü olarak adlandırılır) ve bir dizi başka hastalık enjekte edildi. Hastalıklardan biri pozitif çıktıktan sonra, hayvanlar şempanzelerin doğuştan fizyolojik yüzme yetersizliği göz önünde bulundurularak adalara transfer edileceklerdi; Ada, enfekte olmuş kişileri normal popülasyondan uzak tutmak için mükemmeldi. Bu araştırma, 1989'da iç savaşın başlamasıyla devam etti ve başarılı bir şekilde Hepatit B aşısı ve Hepatit C için bir tarama yöntemi sağladı.Ancak ABD federal hükümeti ve Ulusal Sağlık Enstitüsü, şempanzeleri yetiştirme konusunda bir moratoryum başlattı ve ilan etti. Çoğu şempanze testi yarardan çok zarar verdi. Bu, 2005 yılında Vi Lab'ın kapatılmasıyla sonuçlandı ve yaklaşık 60 veya daha fazla şempanze, komşu köylünün hayatta kalmaları için hindistancevizi ve yiyecek alacağı bir mangrov adasında kaldı. Zamanla sayıları arttı ve insanlara daha aşina oldular. Harika bir deneyim. Genetik olarak şempanze DNA dizileri insanlara% 99 benzerken genlerin yüzde 29'u aynı amino dizisini kodlar.

Tarihi Yapı Buchanan Lighthouse

önemli bir seyir ışığı sergileyen ayırt edici bir yapı. Enlem: 5 ° 52 '7 "N, Boylam: 10 ° 3' 40" B Liberya'nın Grand Bassa County bölgesinde bulundu.

Kampüs Hayatı Cuttington University

Cuttington University, Liberya'nın Suacoco şehrinde bulunan özel bir üniversitedir. Amerika Birleşik Devletleri Piskoposluk Kilisesi (ECUSA) tarafından 1889'da Cuttington Koleji olarak kurulan, Sahra altı Afrika'daki en eski özel, karma eğitim veren, dört yıllık, derece veren kurumdur. 1887'de, ECUSA'nın mali işler sorumlusu Robert Fulton Cutting, Liberya'daki bir Piskoposluk piskoposuna, Liberya'daki çocuklara - hem Amerikalı hem de yerli - endüstri ve tarım hakkında eğitim veren bir okul kurulması için 5000 $ bağışladı.

Yapılar Ducor Hill – The Former Ducor Royal Palace Hotel

Bir zamanlar refahın sembolü olan eski bir 5 yıldızlı otel ve Liberya'nın başkenti Monrovia'da inşa edilen ilk uluslararası sınıf otel, ülkenin iç savaşından sonra harabeye dönmüş durumda. Dokuz katlı 106 odalı Ducor Hotel, 1960 yılında İsrailli mimar Moshe Mayer tarafından inşa edildi ve üst düzey diplomatlar, politikacılar ve iş adamları da dahil olmak üzere dünyanın her yerinden konukları ağırladı. Otel, 2003 yılına kadar süren İkinci İç Savaş'ın başlamasından iki yıl önce, 1997'de sona eren Birinci Liberya İç Savaşı'ndan önce 1989'da kapandı. On yılı aşkın bir süre boyunca, otel hasar gördü, yağmalandı ve sonunda Monrovia'nın gecekondu mahallelerinden yerlerinden edilmiş insanlar tarafından işgal edildi. Uzun yıllar süren barış ve uzlaşmanın ardından, Ducor Tepesi ve Ducor Hotel kalıntıları, tüm Monrovia deniz manzarası Ducor tepesinin tepesinden görülebildiği için turistik yerler haline geldi.

Canlı Populasyonu Gboata Magical FIish

Liberya'nın kıyı bölgeleri, dünyanın en zengin balıkçılık alanlarından bazılarına sahip olup, insanların geçim kaynaklarına, beslenmelerine ve genel ekonomilerine önemli ölçüde katkıda bulunmaktadır. Balıkçılık şu anda Liberya'nın ulusal GSYİH'sinin en az yüzde 10'unu temsil ediyor. Ama her balık kırsal kesimde akşam yemeği için değil.

Şehir Monrovia City

Liberya Cumhuriyeti'nin başkenti, Amerikan Askeri Komutanı James Monroe'nun onuruna seçildi. Liberya'da 16 ilçe bulunmaktadır ve yaklaşık 1 milyon nüfuslu en kalabalık şehir olan başkent, Montserrado ilçesine bağlı Monrovia'dır. Liberya uzun yıllar iç savaşa maruz kaldı, ancak Liberya halkının heves ve iyi enerjisini hiçbir zaman büyüme ve gelişme için çabalamaya alamadı. Ondan sonra. Eski Başkan Ellen Johnson Sirleaf barışı yeniden sağladı ve Noble Barış Ödülü'nü kazandı, H. E. Başkanı Dr. George M. Weah, Madam Sirleaf tarafından başlatılan Vizyon 2030'a ek olarak Pro-Poor Plan aracılığıyla barışı ve kalkınmayı sürdürmeye devam etti. Şu anda, sokak lambaları Monrovia üzerinden kuruluyor.

Başkent Gbarnga City

Gbarnga, Monrovia'nın kuzeydoğusunda yer alan Liberya'daki Bong County'nin başkentidir. Birinci Liberya İç Savaşı sırasında, Charles Taylor'ın Liberya Ulusal Yurtsever Cephesi'nin temeliydi. Özel, Episcopal'e bağlı bir kurum olan Cuttington College, kasabanın yakınında yer almaktadır.